Хубавото на интернет е, че предлага възможност, както за гиганските компании, така и за развитието на дребния бизнис. Ако на вашия бизнес му е необходимо единствено развитие и реклама на местния пазар (вашето населено място или държава), и не сте си поставили цели в световен мащаб, то тогава бихте могли да постигнете успех в популяризирането на сайта си и името на фирмата много по-лесно. За целта е достатъчно да потърсите услугите на някоя местна компания, предлагаща услуги за SEO Оптимизиране на уеб сайт, която ще ви помогне, за да намерите своите клиенти и аудитория.
Ако обаче се целите по-високо ще трябва да вложите малко средства и труд, за да постигнете добри резултати. За да развиете сериозен интернет бизнес, като онлайн магазин или нещо от сорта е необходимо да поработите доста по техниките за оптимизиране на сайт, защото това е ключа към успеха. Вече говорихме, че Google и други търсачки показват резултатите от запитване към тях според доста фактори, които естествено се изграждат постепенно и зависят от много фактори. Ако попадате във втората категория ви препоръчвам моята статия: Маркетинг и търсачки
SEO оптимизиране за местния пазар
Ще използвам принципа на работа на Google за пример, за да се опитам да ви обясна какво е важно да знаете, ако целевата аудитория на вашия бизнес (сайт) е ограничена до определено населено място или държава. Ако например желаете да промотирате ваши продукти или услуги към клиенти в Англия, то за вас е необходимо да се подготвите за битка с тамошните сайтове, които ще се явяват ваш конкурент, и които например предлагат същите продукти и услуги като вас. Това означава, че е важно как сайта ви ще се класира в индекса на там базираните (насочени) към пазара във Великобритания сайтове, което означава, че е важно как ще се показвате в резултатите от търсене в Google.co.uk (сигурно вече знаете, че Google направи свои собствени индекси за отделни държави или региони по света). Това означава, че трябва да съсредоточите сили и внимание към Оптимизиране на сйта ви, според условията и конкуренцията на местния пазар, което пък щи ви помогне да намерите своята ниша. Всяка страна и зона по света има своите специфични "елементи" и техники за SEO оптимизация. Трябва да разберете, че такива стъпки са необходими на всяка цена, за да успеете да постигнете успех.
Сега ще ви обясня как да покажете на търсачките, че вашия сайт е насочен към канкретно географско разпорожение.
SEO Съвети за оптимизация според държавата
1. Пригодете се спрямо местните домейни и хостинг услуги
Големите търсачки (Google, Yahoo!, Live Search) проверяват на най-високо ниво Top Level Domain (TLD) домейн имената, за да определят къде се намира даден уеб сайт. Ако вашият сайт е предвиден за определена страна, и домейна е приел предвиденото окончание (код на държавата) за този регион, както например за България вашето домейн име завършва на BG, или пък за Франция ще завършва на FR - тогава вашия сайт ще бъде включен в конкретните резултати от търсения за тази страна. В повечето случаи, местните домейни ще седят едно стъпало по-нагоре от вас, и дори ще превъзхождат и тези, които се окончават на COM, когато става въпрос за търсене по географско местоположение.
Точно поради тази причина ви съветвам да регистрирате име на домейн, което да окончава на кода на държавата, за която ще е предназначен. Спокойно можете да регистрирате домейни от сорта на Вашата_фирма.co.uk за Великобритания, което ще се показва в резултатите от Google.co.uk или Вашата_фирма.fr, което съответно ще се показва в резултатите от Google.fr, или Вашата_фирма.bg, което ще се появява в Google.bg и т.н. Запомнете, че винаги е по-ефективно и разумно да регистрирате домейна си според стандартите на държавата, за която ще са предназначени. Това е един от методите, които показва на търсачките къде да показват определено име на домейн.
Вторият метод, по който търсачките определят географското местоположение на един уеб сайт е IP адреса на сайта. Ако сайтът се хоства на сървър, който е физически разположен в целевата страна, то този сайт ще бъде включен в резултатите от запитвания от тази страна. Втози слачай няма значение окончанието с кода на определена държава. Ако например сайта ви окончава на BG, но е физически е поместен на хост провайдер (host provider) в САЩ, то той ще се показва при зайвки за търсене от тази страна, тъй като IP адреса ще е регистриран там.
По същия начин можете да пренасочите домейн регистриран в друга държава да се показва в Google.bg. Например може да регистрирате домейн в Румъния с доставчик на хостинг услуги от всяка точка на света и да направите така, че той да се показва в друга държава, където същия хост провадер предлага услугата също. Но преди да предприеме нещо такова е желателно да проверите какво е физическото разположение на сървъра, към който се насочвате за хостинг услуга.
2. Включване на информация за контакти с вас
Посочете Вашия адрес, местоположение и данни за контакт във футъра на всяка страница. Това ще помогне да кажете вашите клиенти и търсачките, че сте насочен към местния бизнес. Това не помага много при компании, които имат офиси в няколко държави.
3. Погрижете се за езиковата бариера
Ще ви отнема известно време, но е желателно преди да публикувате материал, да преглеждате текстовете си за допуснати грешки. Имайте в предвид, че различните държави където се говори английски, употребят някои фрази или комбинации на думи, които са специфични само за определено географско разположение. Например ако притежавате фирма за пътуване и екскурзии, предназначена за пазара в САЩ, съответно вашия сайт трябва да бъде грамотно SEO оптимизиран, защото например в някои страни думата ваканци (vacation) се заменя с думата holiday, което пъд в превод означава празник. Препинателните знаци и правописа на някои думи, също се различават между някои от англоговорящите страни, така че тези неща е добре да ги знаете, за да не изглеждат на сайта ви като правописни грешки.
4. Започнете в търсене и установяване а връзки на местна почва
Ще се наложи да търсите начин за размяна на връзки с местни партньорски сайтове и компании. Потърсете поместването на вашия бизнес в местни търсачки и директории. Насочете се към издания като Жълти Страници (Yellow Pages), или Yell.com, или например към регионалното звено на DMOZ, Yahoo, и BestOfTheWeb.
5. Използвайте иструментите на Гугъл - Google Webmaster Tools
Google Webmaster Tools ще ви помогне изключително много в управлението на сайта ви. Там ще получите специфични съвети и необходими настройки за по географско разположение на бизнеса ви.
6. Подайте сайта си в бизнес центъра на Google
Google Local Business Center предлага безплатна обява в картите Google map. Така местните потребите ще ви открия по-лесно. Там можете да включите пълна информация за местоположение, телефони за контакт, работно време на офис или търговски обект и др.
Какво трябва да помните от този урок:
1. Направете си популяризиране на линкове на местно ниво, което е мажна стъпка за SEO оптимизиране на сайта ви за географско разположение.
2. Използвайте услугата на Webmaster Tools за определяна на географския регион при търсене на фактори за оптимизация е (Engine Optimization).
SEO оптимизация за географско разположение
Публикувано от
i-Master
Етикети: Local SEO for Your Site
Абонамент за:
Коментари за публикацията (Atom)
Страници
Интернет маркетинг - основи

Оптимизация на страница
Значението на Website Submission
(18) Правила за регистриране в търсачките
(19) Качване на сайт в търсачките
(20) Изисквания за Site map
(21) Директории за популяризиране
(22) Проверка за успешно качване
(19) Качване на сайт в търсачките
(20) Изисквания за Site map
(21) Директории за популяризиране
(22) Проверка за успешно качване
Изграждане на партньорски линкове
(26) Известност и качество на линковете
(27) Google PageRank и локални класации
(28) Линкове - изграждане и стратегия
- Намери партньорски линкове
(27) Google PageRank и локални класации
(28) Линкове - изграждане и стратегия
- Намери партньорски линкове
Техники за избягване на Search Engine спам
(31) Какво означава Black-Hat Techniques vs White-Hat Techniques
(32) Етичен кодекс
(33) Понятието Gray Hat SEO
(34) Какво да правим ако сайта ни е наказан (Penalized)
(32) Етичен кодекс
(33) Понятието Gray Hat SEO
(34) Какво да правим ако сайта ни е наказан (Penalized)
E-mail рекламна кампания
(37) Основи на рекламиране посредством E-mail
(38) 6 важни стъпки за E-mail рекламата
(39) Работа с Вашия пощенски списък (Mailing List)
(40) Изграждане на E-mail брошура (съобщения)
(41) Управление на кампанията E-Mail marketing
(38) 6 важни стъпки за E-mail рекламата
(39) Работа с Вашия пощенски списък (Mailing List)
(40) Изграждане на E-mail брошура (съобщения)
(41) Управление на кампанията E-Mail marketing
Интернет анализиране и трафик
(49) Анализ на модела "пирамида"
(50) Партньорски сайтове и мрежи
(51) Рекламни кампании и органични търсачка
(52) Ключови думи като източник на данни
Labels
- Администрирани търсачки | Урок 3 (1)
- Въведение в Интернет маркетинга (1)
- Изисквания за изграждане на Sitemap (1)
- Инструменти за ключови думи (1)
- Интернет статистика (1)
- Как да изследваме ключови думи (1)
- Как се образува Page Rank (1)
- Какво трябва да знаете (1)
- Класификация на Търсачките | Урок 1 (1)
- Маркетинг на търсачките (1)
- Мета търсещи машини (1)
- Метатагове (1)
- Навигационни менюта (1)
- Определяне на вашата аудитория (1)
- Оптимизация на страница (1)
- Оптимизиране на шаблон (2)
- Основни понятия: известни ключови думи (1)
- Отношения между търсачките (1)
- Платено търсене (1)
- Подбиране на ключови думи и ключови изрази (1)
- Разбиране на Търсачките | Част 1-ва (1)
- Роботизирани търсачки | Урок 2 (1)
- Социални мрежи (1)
- Цветове (1)
- Blogger (1)
- Blogger priturki shablon (1)
- CSS (3)
- HTML елементи на страницата (1)
- Kachvane na sait v internet tarsachkite (1)
- Local SEO for Your Site (1)
- Pravila za registrirane na sait v tarsacki (1)
- Site map (1)
- vanga nibiru planeta zimq 2012 (1)
- WEB 2.0 (1)
- zapoznavane sas instrumentite za optimizacia na sait (1)
Blog Archive
Followers
Запознаване с работата на търсачките
Оптимизация - Настройка на страниците
Подобряване видимоста на уебсайт
(23) Откриване и отстраняване на проблеми
(24) Отстраняване на проблеми с навигацията
(25) Премахване на излишното в сайта
(24) Отстраняване на проблеми с навигацията
(25) Премахване на излишното в сайта
Следене на класацийте на търсачките (Search Engine Rankings)
(29) Проблеми с мониторинга
(30) Анализ на класирането
- Проверка класацията на сайт
(30) Анализ на класирането
- Проверка класацията на сайт
Ефективна ли е "Pay Per Click" рекламата
(35) Представяне на "Pay Per Click"
(36) Основни доставчици (Google AdWords, Yahoo! Search Marketing, MSN AdCenter)
(36) Основни доставчици (Google AdWords, Yahoo! Search Marketing, MSN AdCenter)
Партньорски маркетинг
(42) Въведение в Партньорския маркетинг
(43) Създайте филиал и печелете пари
(44) Започване на собствен партньорска програма
(45) Създаване на програмата
(46) Как да изберете Вашите модел за партньорство
(47) Намиране на партньори
(43) Създайте филиал и печелете пари
(44) Започване на собствен партньорска програма
(45) Създаване на програмата
(46) Как да изберете Вашите модел за партньорство
(47) Намиране на партньори
Open Directory
Search Engine Blogs
SEM & SEO Blogs
- AudetteMedia Blog
- Cre8pc Blog
- ClickZ Blog
- Google Blogoscoped
- Hitwise Intelligence
- Marketing Pilgrim
- Matt Cutts's Blog
- Nine By Blue
- Outspoken Media Blog
- TopRank Online Marketing Blog
- Pronet Advertising
- Search Engine Guide
- Search Engine Journal
- Search Engine Land
- Search Engine Roundtable
- Search Engine Watch Blog
- SEM Scholar
- SEM Synergy
- SEO Speedwagon
- Small Business Search Marketing
- WebProNews
- Web Strategy by Jeremiah
0 коментара:
Публикуване на коментар
Приятни минути на страниците на SEO-WEB UNIVERSITY